Alert RCB – co to jest?

A A

Być może już dostaliście, a jeśli nie, to w każdej chwili możecie otrzymać na swoje telefony Alert RCB. Co to takiego?

Co to jest Alert RCB?

Alert RCB to nic innego jak komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wiadomości tego typu są wysyłane w postaci SMS-ów do abonentów z określonego terytorium i stanowią ostrzeżenia przed burzami, gradem, ulewnym deszczem, silnym wiatrem, powodziami, wyciekami niebezpiecznych substancji czy też przeprowadzanymi akcjami antyterrorystycznymi.

Alert RCB screen

Taki SMS zawiera podstawowe informacje o rodzaju zagrożenia oraz wskazówkę na temat tego, jak uchronić się przed jego skutkami. Jego przygotowaniem zajmuje się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które następnie przesyła wiadomość do operatorów telekomunikacyjnych, a ci rozsyłają je do swoich klientów, opierając się na ich obecności w pobliżu tej lub innej stacji bazowej. 

Założenia są następujące: Alert RCB to zwięzłe i konkretne ostrzeżenie, docierające do każdej osoby, której dotyczy jakieś nieprzeciętne zagrożenie. Nie jest wymagane pobieranie jakichkolwiek aplikacji czy wyrażanie chęci otrzymywania takich wiadomości. Aktualnie trwają testy tego programu, który jeszcze przed końcem roku ma funkcjonować w pełni.

Źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *