DOOM 64 to klasyka pełną gębą. Zwiastun pokazuje nową wersję

Doom 64zadebiutował w marcu 1997 roku i produkcja była przygotowana wyłącznie na Nintendo 64. Jest to kontynuacja, która pierwotnie działała na zmodyfikowanej wersji silnika od klasycznego DOOM-a. Za pierwsze wydanie odpowiadało Midway Games – twórcy serii Mortal Kombat. Firma jednak ogłosiła bankructwo w 2009 roku, a następnie w 2010 roku została wykupiona przez Warner Bros., które zmieniło nazwę na Netherrealm Studios.

Teraz DOOM 64 powróci za sprawą specjalnego wydania – pierwotnie gra była zapowiedziana wyłącznie na Nintendo Switcha, jednak ze względu na opóźnienie premiery DOOM Eternal, zdecydowano się ujawnić także edycję na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste.

Jeśli zdecydujecie się zamówić wspomniany DOOM Eternal, to otrzymacie DOOM 64 za darmo. Możemy jednak podejrzewać, że gra będzie także dostępna w normalnej, cyfrowej dystrybucji – ale na szczegóły musimy jeszcze zaczekać.

Poniżej zobaczycie także zwiastun dla zamówień przedpremierowych – wrzucałem go wcześniej, ale był to przecieki i Bethesda dopiero teraz oficjalnie opublikowała materiał.

Warto również przeczytać na naszym serwisie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *