Microsoft i Sony zamierzają ograniczyć produkcję konsol w Chinach

96% importowanych konsol do Stanów Zjednoczonych pochodzi z Chin, więc ostatni podatek narzucony przez rząd Donalda Trumpa skłonił Sony, Microsoft oraz Nintendo do napisania listu do administracji Stanów Zjednoczonych. Teraz firmy chcą zapobiec problemom.

Microsoft, Sony i Nintendo piszą wspólnie do rządu USA: 25% podatek wpłynie na całą naszą branżę

Nikkei Asian Review otrzymało informacje z zaufanych źródeł – wielu gigantów technologicznych zamierza ograniczyć lub całkowicie wycofać produkcję swoich urządzeń z Chin. Na liście znajduje się między innymi Google oraz Amazon.

Ekonomiści są przekonani, że wojna handlowa pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi będzie trwać nadal, więc kolejni producenci zamierzają uciec z gorącego terenu. W gronie firm rozważających zmniejszenie zamówień dla chińskich fabryk znajduje się także Sony oraz Microsoft – obie korporacje mają szukać odpowiednich miejsc, gdzie będą mogły przygotowywać kolejne konsole.

Jest to ciekawa sytuacja ze względu na przyszły rok – już w pierwszych miesiącach 2020 roku Microsoft oraz Sony rozpoczną produkcję Xbox Scarlett oraz PlayStation 5. Amerykanie oraz Japończycy chcą mieć pewność, że w międzyczasie konflikt Chin ze Stanami Zjednoczonymi nie zostanie pogłębiony, więc warto już teraz znaleźć odpowiednią alternatywę.

Nintendo już wycofało część produkcji Nintendo Switcha z Chin – według niepotwierdzonych informacji jest to związane z nowymi i zarazem wielkimi zamówieniami związanymi z produkcją wciąż niezapowiedzianego Nintendo Switcha Mini.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *