Nintendo nie zamierza spoglądać na innych. Firma jest pewna swojej siły

Kiedy Sony oraz Microsoft prześcigają się pod względem rozwoju technologii zaimplementowanej w swoich konsolach, Nintendo stara się dotrzeć do graczy od zupełnie innej strony. Patrząc na ilość egzemplarzy Nintendo Switch, jaka trafiła do domów graczy na całym świecie, jest to bardzo dobra metoda. 

Podczas wywiadu udzielonego redakcji magazynu TIME, Shuntaro Furukawa zapowiedział, że firma nadal nie zamierza wzorować się jakkolwiek na innych korporacjach i będzie podążała wyznaczoną sobie ścieżką. Zapytany, czy powstający park rozrywki to pomysł zaczerpnięty od Disneya stanowczo zaprzeczył i stwierdził, że rozszerzanie działalności oraz marki Nintendo zawsze było kluczowym elementem historii firmy.

Idea użycia naszych IP w parku rozrywki i filmach to po prostu rozwinięcie naszej filozofii. 

Nintendo to Nintendo za sprawą naszych gier, postaci i franczyz. Dawanie naszym zespołom wolności w pewnych eksperymentach jest czymś, co bardzo popieram. Rozszerzenie nie nastąpi bez wolności i odwagi we wstąpieniu na nieznajome terytorium. 

Jak więc widać, Nintendo niezmiennie skupia się na dumie związanej ze swoją historią i innym podejściem do spraw biznesowych. 

Warto także przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *