Oto nowy, bardziej funkcjonalny Dropbox

A A

Dropbox doczekał się solidnego odświeżenia. Dzięki wprowadzonym zmianom ma stanowić potężniejsze narzędzie do pracy, pozwalające zoptymalizować wykonywanie najrozmaitszych zadań. Ma to być chmura dla firm, na której te ostatnie mogą polegać, a także praktyczne rozwiązanie dla użytkowników domowych.

Nowy Dropbox to przede wszystkim większa integracja z innymi rozwiązaniami. Odświeżenie interfejsu ma  na celu centralizację kontaktów, kalendarza i narzędzi komunikacyjnych, jak również rozmaitych innych usług. Twórcy aplikacji poinformowali też o pełnej współpracy z Dokumentami Google i Slackiem – efektem jest możliwość edytowania dokumentów bezpośrednio w Dropboksie oraz szybkiego przekazywania informacji pozostałym członkom zespołu (przez skróty i linki).

Dropbox nowy

Dropbox pozwala również na przykład edytować prezentacje PowerPoint w edytorze Google’a, a wszystkie wprowadzone zmiany automatycznie zostają zapisane na dysku w chmurze. Inny przykład? Możliwe jest także przeglądanie plików AutoCAD bez konieczności instalacji tego programu. 

Odświeżony Dropbox to także bardziej praktyczne podejście do folderów. W pojedynczym katalogu użytkownicy znajdą więc nie tylko opis projektu, ale też elementy akcji, terminy, listy rzeczy do zrobienia i wiele innych szczegółów. Pojawiło się również zunifikowane wyszukiwanie, co oznacza możliwość przeszukiwania różnych dokumentów w jednym miejscu. 

„Myślimy o Dropboksie jak o platformie. Chcemy, by było to miejsce, w którym można wykonać pracę, jak również stworzyć ekosystem, w którym najlepsze aplikacji i treści mogą się łączyć” – skomentował Adam Nash, wiceprezes ds. produktu i rozwoju Dropbox. Podsumowując: cel jest taki, by jak najwięcej można było zrobić bez wychodzenia z aplikacji Dropbox:

Nowa aplikacja Dropbox będzie udostępniana użytkownikom falami w nadchodzących tygodniach.

Źródło: Engadget, Dropbox

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *