Plotki, ploteczki – Anthem trafi do EA Access

Miał być hit, wyszedł kit. Tak w skrócie można mówić o Anthem. Bioware co prawda od razu zaczęło ratować grę, która debiutując w nieskończonej wersji, zraziła do siebie ludzi (szok!). Ostatecznie jednak jak wiemy z raportu fiskalnego, Anthem sprzedało się znacznie gorzej, niż planowało EA.

Anthem nie spełniło oczekiwań EA. Prezes mówi o BioWare i przyszłości gry

Oficjalnych danych nie znamy, ale jeśli wierzyć plotce, która pojawiła się na Reddicie, grę kupiło łącznie 3,7 miliona ludzi (z ponad 6 zakładanych). EA nie chce grzebać gry, bo ta idealnie uzupełnia ich portfolio, więc wydawca ma robić wszystko, by przyciągnąć nowych ludzi.

Pomysł pierwszy? Plotka mówi o wrzuceniu Anthem do EA Access już w lipcu, co miałoby się zbiec z udostępnieniem usługi na PlayStation 4. Jeśli to nie wypali i ludzie masowo nie wpadną na serwery gry, to rozważana jest także opcja z przejściem na F2P, choć to wydaje się mało prawdopodobne. Przynajmniej nie tka szybko.

Z innych ciekawostek, plotka mówi też o tym, że kierownictwo Bioware w wewnętrznych rozmowach zrzuca winę za porażkę swojej gry na graczy, którzy swoimi złymi opiniami wytworzyli niemiły klimat wokół Anthem. I jeśli tak faktycznie jest, to ktoś w tym studiu musiał mocno uderzyć się w głowie.

Więcej o Electronic Arts i ich grach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *