Rabbids Coding nauczy programowania. Ubisoft przedstawił darmową grę edukacyjną

Rabbids Coding jest z pozoru standardową grą, ponieważ zadaniem graczy będzie wyczyszczenie statku kosmicznego przeładowanego Kórlikami. Twórcy jednak wpadli na ciekawy pomysł, ponieważ gracz nie otrzyma w swoje łapy standardowych narzędzi – każdą misję wykonamy za pomocą poleceń, które mają swoje podstawy w kodowaniu.

Celem gracza będzie ukończenie każdego etapu (zagadki) w jak najprostszy sposób i propozycja przedstawi wstępne założenia dotyczące programowania. Ubisoft wierzy, że za pomocą ich gry edukacyjnej młodzi gracze rozbudzą w sobie miłość do takiej pracy.

„Rabbids Coding ma na celu uczynienie programowania przyjemnym i dostępnym dla wszystkich oraz pokazanie, że tak naprawdę nie jest to takie skomplikowane. Chodzi o logikę i proste instrukcje, które stawiasz przed sobą” – Olivier Palmieri, dyrektor gry

Ubisoft ma nawet nadzieję, że w przyszłości Rabbids Coding będzie dostępny w szkołach i z tego powodu przygotowano podręcznik. Nauczyciele mogą za jego pomocą tworzyć całe lekcje, a korporacja chce także zachęcać, by rodzice ćwiczyli zadania z dziećmi w domach.

Premiera Rabbids Coding odbędzie się 8 października.

Warto sprawdzić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *