Reżyser Overwatch popiera zniesienie bana Blitzchunga

W ostatnich tygodniach bardzo głośno było o zamieszaniu związanym ze zbanowaniem jednego z profesjonalnych graczy Hearthstone, Blitzchunga. Zawodnik został ukarany rocznym zawieszeniem za to, że podczas jednego z turniejów zaprotestował przeciwko działaniom rządu w Hongkongu. 

Do sprawy odniósł się twórca Overwatch, Jeff Kaplan, który – ku zaskoczeniu wielu – stwierdził, że zawodnik został potraktowany zbyt ostro. W wywiadzie udzielonym dla Washington Post, reżyser gry podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie do całej sytuacji

Odetchnąłem z ulgą, gdy zmniejszyli jego zawieszenie. Uważam, że powinni je zredukować jeszcze bardziej, albo najlepiej znieść. Ale to tylko moje zdanie. Jestem za wolnością słowa, ma to dla mnie duże znaczenie.

Warto dodać, iż Jeff nie jest jedynym członkiem szefostwa Blizzarda, który sprzeciwia się decyzji podjętej przez firmę. Podobnego zdania jest Ben Lee, o czym wspominał w wywiadzie dla Kotaku UK:

Podjęta decyzja była zbyt ostra. Przemyślenia na temat ewentualnych konsekwencji powinny być dużo rozsądniejsze, ale nie cofniemy czasu. Myślę, że wszyscy chcielibyśmy, aby sytuacja przybrała inny obrót.

A jakie jest Wasze zdanie na temat sytuacji z banem, za szerzenie wrogości politycznej, względem tak kontrowersyjnego tematu, jak działania rządu Hongkongu w ostatnich miesiącach? Wykorzystanie swojej pozycji w świecie e-sportu upoważniało do tego, a może łączenie gier i polityki nie powinno mieć miejsca?

Przeczytaj koniecznie także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *