Reżyser Star Wars podpisał kontrakt na 250 milionów dolarów. W umowie są filmy, seriale oraz gry wideo

Wiele wskazuje na to, że najbliższe lata będą wyjątkowo owocne dla fanów twórczości Abramsa. Jeszcze przecież na przestrzeni kilku nadchodzących miesięcy czekają nas premiery filmowe, serialowe, a także gry. Mówiąc krótko, będzie co robić! 

Tempo jednak wcale nie zwolni z końcem roku 2019. Firma Bad Robots, której przewodniczącym jest znany JJ Abrams, podpisała właśnie umowę z Warner Bros., która zakłada tworzenie wielu różnych segmentów kultury masowej.

Partnerstwo wchodzi w życie w trybie natychmiastowym i potrwa przynajmniej do 2024 roku. Warunki nie zostały ujawnione, ale wiele źródeł podaje, iż Warner Bros. zasiliło konto Bad Robots o całe ćwierć miliarda dolarów

John Stankey, dyrektor generalny WarnerMedia, nie kryje zadowolenia z porozumienia obu stron i bardzo ciepło wypowiada się o partnerach:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani możliwościami dostarczania niezwykłych i niezapomnianych przygód oraz postaci na wielu platformach dla całego świata. JJ, Katie oraz cały Bad Robot wnoszą do tego przedsięwzięcia świetną wizję, ekscytujące kreowanie filmów oraz wzorowe przewodniczenie całemu projektowi. 

Jak wypowiada się sam reżyser Gwiezdnych Wojen? Równie pozytywnie, co Stankey. Abrams podkreśla, iż nie może się doczekać początku prac nad nowymi projektami:

Jestem wdzięczny za możliwość napisania, wyprodukowania i wyreżyserowania projektów dla tak niezwykłej firmy. Nie możemy się doczekać, aby zacząć! 

Bad Robot współpracuje z Warner Bros. od ponad dekady. Owocem tego były takie seriale, jak na przykład „Fringe” i „Westworld„, które przez wzgląd na prawo własności do HBO, wypuszczane są między innymi na platformie HBO GO. Należy więc spekulować, iż nadchodzące projekty również tam zagoszczą. 

Jeśli chodzi natomiast o segment gier wideo, to tu panuje duża cisza. Swego czasu sporo mówiło się o współpracy Abramsa z Epic Games nad tajemniczym tytułem „Spyjinx. Niestety od dłuższego czasu w kontekście rzeczonego projektu próżno szukać jakichkolwiek aktualności. Oficjalne konto gry na Twitterze jest nieaktywne od ponad dwóch lat. 

Warto przeczytać też: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *