Sony i Microsoft nawiązują współprace. Firmy będą szukać „nowych rozwiązań opartych na chmurze” dla gier i SI

Właśnie jesteśmy świadkami niezwykle interesującej sytuacji. Microsoft oraz Sony pokazują, że cała ta „konsolowa walka” to mit, ponieważ obie firmy chcą wspólnymi siłami pracować, by zapewnić graczom lepszą rozgrywkę i przyjemniejsze doświadczenie.

Wszystko o PlayStation 5

Microsoft i Sony stawiają na chmurę

„Na mocy podpisanego przez strony porozumienia, obie firmy będą badać wspólny rozwój przyszłych rozwiązań chmury w Microsoft Azure w celu wsparcia ich odpowiednich gier i usług strumieniowej transmisji treści. Ponadto, obie firmy zbadają możliwość wykorzystania obecnych rozwiązań opartych na centrum danych Microsoft Azure dla usług Sony w zakresie gier i strumieniowej transmisji treści. Współpracując ze sobą, firmy dążą do zapewnienia swoim klientom na całym świecie lepszych wrażeń związanych z rozrywką. Wysiłki te obejmą również budowę lepszych platform programistycznych dla społeczności twórców treści.”

Jest to niezwykle zaskakująca sytuacja, której pewnie spodziewali się tylko nieliczni. Amerykanie oraz Japończycy chcą wspólnie budować przyszłość gier… I trzeba to podkreślić – chmury. Jak widać wszystkie firmy dążą do stworzenia czegoś wyjątkowego.

„Jeśli chodzi o SI, strony zbadają możliwość włączenia zaawansowanej platformy AI Microsoftu i narzędzi w produkty konsumenckie Sony, aby zapewnić intuicyjne i przyjazne dla użytkownika wrażenia związane z SI.”

Obie firmy skupią się także na sztucznej inteligencji, która oczywiście będzie mogła zostać wykorzystana w wielu miejscach… Choć tutaj ponownie niezwykle ważnym elementem układanki okazuje się chmura Microsoftu.

PlayStation i Xbox dwa bratanki

Sytuację skomentował Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony:

„Sony jest kreatywną firmą rozrywkową o solidnych podstawach technologicznych. Ściśle współpracujemy z wieloma twórcami treści, którzy podbijają wyobraźnię ludzi na całym świecie, a dzięki naszej nowoczesnej technologii dostarczamy narzędzi do realizacji ich marzeń i wizji. PlayStation powstało dzięki integracji kreatywności i technologii. Naszą misją jest bezproblemowa ewolucja tej platformy jako takiej, która nadal zapewnia najlepszą i najbardziej wciągającą rozrywkę, wraz ze środowiskiem chmury, które zapewnia najlepsze możliwe wrażenia, zawsze i wszędzie. Przez wiele lat Microsoft był dla nas kluczowym partnerem biznesowym, choć oczywiście te dwie firmy również konkurowały ze sobą w niektórych obszarach. Wierzę, że nasz wspólny rozwój przyszłych rozwiązań chmury w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju interaktywnych treści. Dodatkowo, mam nadzieję, że w obszarach półprzewodników i IT, wykorzystanie najnowocześniejszych technologii każdej firmy w wzajemnie się uzupełniający sposób doprowadzi do stworzenia nowej wartości dla społeczeństwa”.

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft, również podsumował współpracę:

„Sony zawsze było liderem zarówno w dziedzinie rozrywki, jak i technologii, a zapowiadana dziś współpraca opiera się na tej historii innowacji. Nasza współpraca przynosi firmie Sony potęgę Azure i Azure AI, aby zapewnić nowe wrażenia z gier i rozrywki dla klientów”.

Warto spojrzeć:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *